האח הגדול 8 - שני גולדשטיין

האח הגדול 8 – על חקירות וחפירות

ינואר 9, 2017 7:44 am מאת

אני תוהה אם ההפקה בחרה להתחיל את הפרק בכמעט דקה של שמוליק וחמימו רוצחים את השיר "איזו מדינה" כמעין מחאה על אירועי הימים האחרונים. אחרת אני לא מוצא הסבר למה לבזבז דקה על משהו שלבטח הבריח חלק גדול מהצופים שנמאס להם לראות זוועות על המסך. בכלל, אם אלוהי המסרונים מקשיב לי במקרה, עשה שחמימו יודח השבוע. אני יודע שהוא לא מועמד להדחה בכלל (תמיד יש סיכוי שיעמידו אותו במשחקי האח), אבל אני כבר לא יכול לשמוע את הקול שלו. השידור החי מבית האח עובר אצלי ל mute חצי מהזמן רק בגללו. ואני אפילו לא מבין מה הוא אומר!! יאללה אטמי אוזניים.

אם אין שני לי מי לי

היא הוגדרה לפני מספר ימים כפייבוריטית הנוכחית של הבלוג (למרות שמעיין נותנת לה פייט יפה) וככזו זה רק נכון שניתוח ה"עומק" הראשון יוקדש לה. שני גולדשטיין היא עוף מוזר מבחינה חברתית. היא חכמה (רוב הזמן) והיא יפה (כשהיא לא עושה את הקטע המוזר עם השיער), אבל היא בודדה. איכשהו, כמו שי חי לפניה וכמו רבים וטובים במהלך 10 עונות האח הגדול, שני הצליחה לגרום לכולם להסכים שהיא לא מתנהגת נכון. גם אלו שאוהבים אותה מרגישים שמשהו ביחסים איתה פשוט לא עובד.

אז מה בדיוק לא עובד שם? נתחיל מזה ששני היא לא אדם רע ואין אף אחד בבית ש"שונא" אותה. אבל היא כן אדם "מתיש". היא לא מודעת לזה אבל היא "שואבת" אנרגיה מהסובבים אותה כי היא זקוקה לחום ואהבה ולא יודעת לספק אותם בחזרה. אם תשאלו אותה, היא תגיד שהיא יכולה להסתדר לבד, שהיא לא צריכה שיחבקו אותה ושהיא חזקה, אבל היא לא. היא זקוקה ליחס והיא מרגישה נורא כשהיא לא מקבלת אותו ואז היא מוצאת דרכים לשאוב אותו באמצעות אינטראקציות "כפויות" כמו לדרוש ממתמודד אחר שישים על עצמו מיקרופון.

כאשר היא כן נמצאת באינטראקציה עם מתמודדים אחרים הם מדווחים לאחר מכן על תחושה של התשה. זה לא משהו ששני עושה במודע. מדובר בניואנסים קטנים שבסופו של דבר גורמים לקח שהיא לא נותנת מעצמה שום דבר בשיחה אלא רק לוקחת. אם אני אחזור שוב למונחי "ניו אייג'", היא שומרת את האנרגיה שלה לעצמה ולא חולקת אותה עם אחרים. אולי זה בגלל שבעבר היא היתה מאוד פתוחה ואנשים ניצלו את זה, ואולי מאז ומתמיד היא חששה לבזבז את האנרגיה הרגשית שלה. וכשאנשים נמצאים עם מישהו שרק לוקח את מה שהם נותנים אבל לא נותן חזרה, התגובה האינסטקטיבית היא להתרחק.

הדוגמה הכי משמעותית שאפשר היה לראות בפרק היה כאשר דן אמר לה שהוא רוצה פסק זמן (לא סתם הוא הרגיש חנוק, בתור "בן זוג" הוא היה מקור עיקרי לשאיבת אנרגיה). היא הגיבה לו "אינטלקטואלית", ואז הלכה והוציאה את העצבים על שולחן קפה. היא לא בכתה, היא לא נשענה על מישהו אחר. היא התמודדה עם זה לבד כדי שלא לחלוק עם אחרים את מה שהיא קיבלה מהאינטראקציה, למרות שזה לא עשה לה טוב.

אני חושב שה"תהליך" של שני בעונה הזאת יהיה ללמוד להיפתח ולחלוק רגשות באופן יותר עמוק. ברגע שתעשה את זה היא תגלה שלחלוק אנרגיה לא אומר להתרוקן ממנה. העובדה שלמרות שאנשים מרגישים מותשים ממנה עדיין יש לא מעט שאוהבים אותה בבית, מראה שאנשים בכל זאת מקבלים ממנה קצת בחזרה, וכנראה שהקצת הזה איכותי מספיק בשביל שהם ירצו להשקיע ולהמשיך לחלוק.

האח הגדול 8 - שם ברדוגו

סוף גנב לתקציב מותרות

השוטר הטוב והשוטר הגרוע

במשימת השוטרים והגנבים היו לשוטרים כל מיני משימות (מציאת מפתחות, אכילת כמות בלתי נתפסת של שטויות) אבל כמו בעונה השנייה, משימת התקציב האמיתית הייתה משימה סודית של אחד העניים. שם נדרש לגנוב את אופני העשירים, לזרוק את אופני העניים לברכה ושבחקירות ביום שלמחרת לא יגלו שזה היה הוא. עד כאן, לא מפתיע – האח הגדול העונה לא מנסה לחדש יותר מדי. מה שכן מפתיע זה שאחרי 10 עונות (+ 2 VIP) של האח הגדול, אנשים עדיין לא קלטו שכשמישהו מקבל משימה סודית, כדאי לעזור לו להצליח.

הרי אין מצב נורמלי שבו מישהו יקבל משימה מהאח הגדול שמטרתה להרוס לו ולאחרים את התקציב. אם זה היה ככה הוא היה מוצא דרך לחבל בה. אז יש שתי אפשרויות – או שהמשימה הסודית היא משימת התקציב האמיתית, או שאותו מישהו מקבל משהו ששווה לו יותר מתקציב לשבוע + עצבים של כל שאר המתמודדים. רוב הסיכויים, שזו האופציה הראשונה ולכן מרגע שקלטו שזו משימה סודית השוטרים היו צריכים להבין שהם לא באמת צריכים לאתר מי  גנב את האופניים. להפך, עדיף שהם ינקבו בשם של מישהו שאין סיכוי שהוא גנב את האופניים.

רגע… בעצם הם בחרו בעדן שהסיכוי שהיא גנבה את האופניים היה אפסי (היא דיוושה רק בבוקר כשכולם היו ערים). אולי הם יותר חכמים ממה שחשבתי.

בקטנה

 • אוי ואבוי, אנדל אמר "נאצים". כמה קיצוני זה. אפילו  ארז וקורין הבהירו שזו לא דעתו של האח הגדול. נו, באמת… אנדל לא אמר שהשוטרים הם נאצים, אלא שהוא לא מסכים ללבוש תחפושת של שוטר כמו שבוודאי שאר המתמודדים לא היו מוכנים ללבוש תחפושת של נאצי. ההקבלה היא של חוסר המוכנות ולא של הפעולות שמבצעים מושאי התחפושת. באותה מידה הוא השווה את לבישת התחפושת לאכילת חזיר, אז זה אומר שהוא קרא לשוטרים חזירים?
 • שם חטף כאב ראש מלהיות קשור לחמימו שעות ארוכות עם הקול המעצבן והלא מובן שלו. ואני תוהה איך אביחי בטח הרגיש עמוק בפנים (הוא מסווה רגשות), הוא היה קשור במשך אותו זמן לשני צווחנים. האחד היפר אקטיבי והשני מלא תלונות.
 • הרגע הלא מתאים לפריים טיים של הערב – דן עושה סטריפטיז.
 • במשימת האוכל במכונית, לא הראו כמה אורנה התלוננה על הסופגניות כל המשימה ואיך תאלין היתה צריכה לשאת בעול.
 • עוד על משימת האוכל, לא הראו איך במשך מספר סירנות רק פקד מעיין שכחה להחליף את שני השוטרים שבמשמרת (אם אני זוכר נכון אלו היו דן ושני אבל אני לא בטוח) אז הם היו צריכים לאכול כמויות אדירות של אוכל 3 פעמים.
 • לקח למתמודדים כל כך הרבה זמן למצוא את המפתחות עד שלדעתי האח רמז להם על המיקומים של 2 או 3 האחרונים. אפשר היה לראות אנשים יוצאים מחדר האח ומחליטים פתאום לחפש בדקדוק רב יותר בברכה או במאפרות.
 • שני בתור חוקרת הייתה ממש מפחידה.
האח הגדול 8 - אנדל קבדה

אין חוק שאוסר על שימוש במילה "נאצי"?

שווה ציטוט

 • "את משפריצה נשיות"
  אביחי מתדרדר למחמאות דו משמעיות
 • "אל תיעלב ממני, אבל אתה כאילו קצת פחדן"
  שני – לא מעליבה מאז 1991
 • "תעשה מזה פארודיה"
  אורנה מנסה לעשות מההחלטה של אנדל פארודיה
 • "תגידי תודה שאביחי לא שוטר, הוא לא היה מוצא את המפתחות בחיים"
  שמוליק, דוחף בדיחה פעם בפרק להראות שהוא קיים
 • "תתחיל לעשות את הקקה שלך, אני יודע שזה לוקח לך הרבה זמן"
  איזה שיחות יש לשם ואביחי כשהמצלמה לא עליהם?
 • "יש פה תחושה קצת של דיכוי מיני"
  שני מתגעגעת לתקופת ה"בולבול בין השדיים"?
 • "עדן שערות…"
  תאלין… מה?
 • "תפסתם עגבניה לא בעונה"
  חמימו עושה אייל שני
 • "סיקסטיפקטד"
  חמימו, מתוחכם.

ולסיום סיומת

אז המועמדים הלא סופיים להדחה הם שני, חזי, אורנה ושם.
אני מהמר ששני תיקח את משחקי האח, שהיא תעמיד את עדן להדחה במקומה, ושחזי יודח.

עדכון: אורנה זכתה במשחקי האח. העמידה במקומה את כוכב ושמוליק להדחה

תגיות:, , , , , ,

תחת קטגוריות:,

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *