האח הגדול 8 - שני גולדשטיין

האח הגדול 8 – העשיר, העני והצנועה

ינואר 2, 2017 7:54 am מאת

גם אני רוצה להיות ראש הבית. למה שרק האנשים שבבית האח יוכלו ליהנות מבחירות וסלוגנים ולהיות מלכי בובה בתאטרון של האח הגדול? אפילו יש לי כבר סלוגן – "האח הקטן כי אין לי תקציב להיות גדול". מזל שלכתוב פוסטים לא עולה כסף. יאללה מתחילים.

מה בין צניעות וענווה

"אולי תצניעי קצת".

היו כל מיני משפטים שעצבנו אותי הפרק, אבל המשפט הזה הרתיח אותי כמו שלא חשבתי שאפשר. הנורא מכל זה שהוא נאמר מתוך מטרה לעזור ואני די בטוח שאפילו עכשיו לחזי אין מושג כמה  חוצפה והתנשאות קיימים בבסיס של מה שהוא אמר. הוא בסה"כ התכוון להבהיר לשני שהוא שמע שאומרים עליה דברים מסוימים מאחורי הגב ולהסביר מה מפריע לאנשים אחרים באופן ההתנהלות שלה. אבל אם נזקק את המשפט הזה למשמעות הבסיסית ביותר שבו, מה שחזי בעצם אמר "את צריכה להשתנות ולהתנהג אחרת מאיך שאת מרגישה לנכון, כי ככה אחרים חושבים שצריך".

כי מה זו בעצם צניעות ולמה היא טובה? צניעות היא מצב שבו אדם מסתיר חלקים מגופו או מוותר על הפגנה פומבית של גאווה. צניעות היא מעלה טובה אם היא מגיעה מתוך רגש של האדם הצנוע עצמו. כלומר, אם אותו אדם לא מרגיש בנוח ללכת עם בגדים חושפניים או להתפאר בפעולות שהוא עשה, הרי שהאדם צנוע וזה לגיטימי ואולי אף ראוי להערכה. אבל ברגע שהדרישה לצניעות מגיעה ממקור חיצוני, היא הופכת לכפייה ולכפות על מישהו להתנהג אחרת ממה שהוא מרגיש (במקרה שההתנהגות שלו לא פוגעת או מגבילה אחרים) זה תמיד רע.

ספציפית במקרה של שני, אם היא חשה בנוח להסתובב בבית במגבת, וזה לא משנה מה הסיבה לכך (אהבת מצלמות, חוסר בחלוק, אקסהיביציוניזם, נטורליזם, סתם כי בא לה), אין לאף אחד זכות לבוא אליה בדרישות "להצניע". הם בהחלט יכולים לדון מדוע היא מתנהגת כמו שהיא מתנהגת, תמיד טענתי שאין דרך למנוע ריכולים בבית האח ושזו דרך לגיטימית להעביר את הזמן ולפרוק רגשות. הם יכולים גם לשאול אותה למה היא עושה את זה ו/או לומר לה שזה מפריע להם. מה שלא לגיטימי מצידם לעשות, זה לדרוש ממנה להשתנות בשבילם.

האח הגדול 8 - חזי חיים

לא היה צריך לחפש תירוצים

עשירים ועניים ברוחם

חזי עשה טעות כשנתן לעניים לדרוש ממנו סיבות לחלוקה. האמת היא שאף פעם אין סיבות טובות באמת לחלוקת הבית באופן זה או אחר. הוא יכול היה להגיד שהוא בחר באופן שרירותי. הוא יכול היה להגיד שהוא באמת בחר להיטיב עם אלו שהוא הכי קרוב אליהם או אם אלו שהוא הבטיח להבם הבטחות בחירות. במקום זה הוא נסוג למקום של "מי עושה יותר בבית" ולמרות שאפשר, ככל הנראה, למדוד את העשיה בצורה אובייקטיבית, הרי שאי אפשר למדוד את תחושת העשייה באותה צורה. אני מאמין שאנשים היו מקבלים בהבנה רבה יותר את הטענה "כי הבטחתי לחיים/עדן לפני הבחירות" מאשר את הטענה "כי חיים/עדן עושים יותר מכם בבית הזה.

מהצד של העניים, אני חושב שזו הייתה טעות בכלל לדון בעניין. אנשים צריכים לקבל את העובדה שחצי בית היה צריך להיות בצד של העניים ואם אלו לא היו הם, אז אחרים היו עניים וגם אז זה לא היה פייר. עצם חלוקת הבית לשני מעמדות היא בבסיסה לא פיירית ולכן גם הדרישה מראש הבית להמציא סיבה לחלוקה היא בבסיסה לא פיירית. טוב היו עושות תהילה ושני אם היו לוקחות דוגמה מאנדל או דן שלקחו את כל החלוקה בצורה שוות נפש (יחסית, דן כן חשב שזה היה לא לעניין לשים את שני בעניים בשלב מסוים). בסופו של דבר, בסיום המשימה (שאני מתאר לעצמי שתימשך עוד שבוע לפחות) כולם יחזרו להיות "בני אותו מעמד" ולסבול מההנחתות של האח הגדול ביחד. או כמו שנאמר בכתובים "האח נתן, האח לקח, יהי שם האח יורם זק".

ואם למרות הכל התחושה של החלוקה היא בלתי נסבלת ומתמודד כלשהו מרגיש שהוא לא מסוגל לסבול את זה יותר, הוא תמיד יכול לעשות "עדנה קנטי" ולחצות את הגדר. זה יעלה בקנסות וזה בטח יעורר עליו את חמתם של שאר המתמודדים, אבל זה בטח שווה את זה בשביל לשמור על נפש שלמה.

בקטנה

 • לפני שהחליטו לעשות בחירות דמוקרטיות בשביל לדעת מי יהיו ה 3 שיתמודדו על ראשות הבית, חשבו הדיירים פשוט לעשות הגרלה. אבל האח הגדול, מסיבותיו שלו, בחר לאסור על זה. כנראה שזו היתה גישה פיירית וקלה מדי בשבילו.
 • תהילה יכולה להיות נערת הפוסטר לכל הדעות שאני לא תומך בהן, החל מהימניות הפוליטית הקיצונית שלה וכלה באנטי-פמיניזם שהיא ששה להפגין בכל פעם שיש הזדמנות. והפעם – היא לא חושבת להיות ראש הבית זו משימה לאישה. אני כל כך אשמח כשהיא תודח. אם יש מושג כזה "אנטי-פייבוריט", אז בשבילי זו תהילה.
 • ואם כבר מדברים על פייבוריטים – אני חושב שמצאתי לעצמי אחת היום. אהבתי אותה עוד מתעודת הזהות. לאורך הזמן בבית היא קצת נעלמה לי אבל בסופו של דבר היא התנהגה כמו שאני חושב שנכון להתנהג כמעט בכל סיטואציה שבה היא הייתה. אם רק הייתה נפטרת מה"בונקעלך" הזה שהיא עושה בשיער אז לא היה לי שום דבר רע להגיד עליה. אני מדבר כמובן על שני – הפייבוריטית הנוכחית של הבלוג.
  לצערה של שני, מניסיון של שנים קודמות, המיתוג "הפייבוריטית של הבלוג" אומר שכמעט בטוח שהיא תודח באחת ההדחות הקרובות.
 • כוכב לא תראה שהיא לא מבינה מה קורה מסביבה. אם מישהו יבוא ויגיד לה שמתמודד מסוים הוא שחקן או שהוא מתנהג ככה וככה מסיבות כאלו ואחרות, כוכב תעמיד פנים שהיא כבר ידעה את זה מראש. היא לא תיתן לאחרים לחשוב שהיא לא  רואה מה קורה מסביבה. לצערי זה הופך אותה לקלה להשפעה ותהילה (האנטי של הבלוג) מנצלת את זה בכל פעם כדי להתסיס אותה לכיוון אורנה.
  גם אחרי שאורנה יישרה את ההדורים  בשיחת "ישר ולעניין", מיד הזדחלה תהילה והבהירה לכוכב שמה שאורנה עשתה היה משחק למצלמות. וכוכב, כהרגלה, ענתה שהיא יודעת ושזה ברור לה וחבל.
 • לא ברור לי למה העשירים קנו את הדיווש של ההוא מהטריאתלון. היה להם עד כדי כך קשה לדווש במהלך הלילה? זה עלה להם 1500 ש"ח שזה נתח משמעותי מאוד שהיה יכול לסייע בתקציב (אם הבנתי נכון והסכום שהם צברו התווסף לתקציב שהם השיגו). מה שכן, הוא החזיר אותם תוך לילה אחד ל 2500 ש"ח אז שאפו.
 • ואם כבר מדברים על האופניים. כולם התלוננו על הכיסא הצר אבל תהילה ממש סבלה ממנו. אז היא הגיעה לעסקה עם אנדל שהוא ידווש במקומה והיא תעשה כלים במקומו. מה שיפה בעסקה הזאת הוא ששני הצדדים הרגישו שהם זכו כי אנדל היה מעדיף לדווש יומיים ולא לשטוף כלים פעם אחת ואילו תהילה היתה מעדיפה לשטוף 100 כלים מאשר לעלות שוב על הכיסא הזה. מה שנקרא – win win.
האח הגדול 8 - תהילה אסודרי

יש דבר כזה אנטי-פייבוריטית?

שווה ציטוט

 • "בנות זה עם חרא, אין מה לעשות"
  תהילה משליכה את האופי שלה על כל הבנות בעולם
 • "make big brother great again"
  שם מתמצת את מה שכולנו רוצים מהאח הגדול.
 • "הוא לא הבין מקודם, לא הסבירו לו נכון"
  אנדל מתמצת את עצם הקיום של חמימו
 • "אשכנזי עם קעקוע של צב נינג'ה"
  "גבר פתטי בן 35 עם פיג'מה של סופרמן"
  "הסתבך בפרשיות הטרדה בלתי פוסקות"
  "דיקטטור אינפנטיל"
  חזי, אביחי ושם מתארים את עצמם יותר טוב משאני הייתי יכול
 • "לא אכפת לי מכולכם באופן שווה"
  שם – פוליטיקאי אמין.
 • "איך אתה חושב על המשימות האלה? מה אתה נרדם ביער?"
  חמימו…. מה?
 • "החיים ממשיכים, הם לא מחכים לך שתצא מהסרטים שיש לך בראש"
  אביחי – עמוק.
 • "אני מבינה איך דברים עובדים פה עכשיו"
  תהילה – מבינה איך דברים עובדים בפעם ה100 בערך
 • "לנו יותר קשה"
  כוכב סובלת מעודף פינוק
 • "לא רוצה כסף, רוצה את אנדל"
  חמימו מבין שכסף בלי זוגיות לא שווה הרבה

ולסיום סיומת

חזי בחר להעמיד להדחה את המתמודדים העניים. בזמן כתיבת שורות אלו הם מתמודדים במשימה שבה הם צריכים להישאר ערים, כל אחד בתוך קופסת קרטון משלו, לאורך הלילה כאשר מדי פעם האח הגדול קורא בשקט בשמם והם צריכים להוציא דרך מחוץ לקופסה ולסמן שהם ערים.
נכון לרגע זה אורנה ומעיין הן האחרונות שנשארו בתחרות כאשר כל השאר כבר נפסלו. זה אומר שאחת מהן תזכה לחסינות מההדחה הקרובה והיא גם תוכל להעמיד במקומה מישהו מהעשירים. יהיה מעניין.

תגיות:, , , , , , , , , ,

תחת קטגוריות:,

2 תגובות

 • רוני אומר/ת:

  לא הבנת נכון.
  הכסף שהם קיבלו במהלך המשימה אינו שייך לתקציב .זהו כסף שאם לא היו מבזבזים אותו הוא היה יורד לטמיון.
  את התקציב לאוכל הם קיבלו מכיוון שהצליחו לעמוד במשימה ולהגיע עד אילת לפני שבת.

  • האח הקטן אומר/ת:

   אני די בטוח שבאחת משיחות הלילה חזי אמר להם שהסכום יתווסף לתקציב, אבל יכול להיות שאני טועה. יכול להיות שגם הוא טעה ותיקן אח"כ כשלא ראיתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *